Moreuz.jpeg

Hormuški moreuz potpuno je otvoren za sve brodove, uključujući i trgovačka plovila, izjavio je ambasador Irana pri UN u Ženevi Ali Bahreini.

On je novinarima rekao da je velika količina nafte prevezena kroz Hormuški moreuz u posljednjih nekoliko dana.

Prema njegovim riječima, plovidba ovim strateški važnim morskim putem odvija se bez ograničenja, prenosi Buka.

SAD i Iran su prošle sedmice potpisali memorandum o razumijevanju kojim je okončan oružani sukob započet 28. februara.

U dokumentu je, kako se navodi, utvrđen i rok za uklanjanje blokade iranskih luka, kao i za ponovno otvaranje Hormuškog moreuza.