
Хормушки мореуз потпуно је отворен за све бродове, укључујући и трговачка пловила, изјавио је амбасадор Ирана при УН у Женеви Али Бахреини.
Он је новинарима рекао да је велика количина нафте превезена кроз Хормушки мореуз у посљедњих неколико дана.
Према његовим ријечима, пловидба овим стратешки важним морским путем одвија се без ограничења, преноси Бука.
САД и Иран су прошле седмице потписали меморандум о разумијевању којим је окончан оружани сукоб започет 28. фебруара.
У документу је, како се наводи, утврђен и рок за уклањање блокаде иранских лука, као и за поновно отварање Хормушког мореуза.
Шта Ви мислите о овоме?