
Компанија „Lada Automobile GmbH“, њемачки увозник руских аутомобила „лада“, поднијела је захтјев за стечај, чиме би могло бити окончано више од пола вијека присуства овог бренда на њемачком тржишту.
Компанија са сједиштем у граду Букстехудеу нашла се у финансијским проблемима, а како преносе њемачки медији, није успјела да пронађе новог инвеститора који би омогућио наставак пословања.
Према наводима портала „t-online“, пословање фирме у Букстехудеу обустављено је још прије неколико мјесеци.
„Лада“ је деценијама била препознатљив бренд на њемачком тржишту, а први руски аутомобили овог произвођача у Њемачку су стигли прије више од 50 година.
Подношење захтјева за стечај означава нови ударац за присуство руских аутомобилских компанија на европском тржишту.
Шта Ви мислите о овоме?