Ivan garaj.jpeg

Српски атлетичар Иван Гарај суспендован је на три мјесеца због коришћења кокаина, потврђено је у саопштењима Српског атлетског савеза и Антидопинг агенције Србије.

Дисциплинска комисија донијела је одлуку након што је Гарај признао употребу наркотика ван такмичарског периода.

У саопштењу Српског атлетског савеза наведено је да је атлетичар признао да је 23. фебруара ове године конзумирао кокаин у комбинацији са алкохолом, те да употреба није била повезана са побољшањем спортских перформанси.

Гарају је изречена тромјесечна суспензија, а казна је почела да тече од 20. марта.

Овај српски атлетичар такмичи се у дисциплинама бацање кугле и бацање диска, а током каријере остварио је запажене резултате на домаћој и међународној сцени.

Освојио је бронзану медаљу на Свјетском дворанском првенству у Београду, био је вицешампион Купа Србије у Крушевцу, а 2023. године освојио је злато на првенству Војводине.

За репрезентацију Србије наступао је и на Балканском првенству у румунском Питештију 2015. године.