Nebojsa dugalic.jpg

Глумац Небојша Дугалић је у оквиру "Дана Светог Василија" у требињском Културном центру извео монодраму "Речи о свечовеку“ насталу по текстовима владике Николаја Велимировића.

Ово дјело представља дубоку филозофско-теолошку визију у којој се аутор бави вјечним питањима људског постојања, смисла живота, страдања, вјере и моралне наде.

Монодрама је направљена 2009. године и први пут је изведена у склопу прославе 800 година манастира Жича.

Награђена је „Златним витезом” на фестивалу у Москви 2012. године.

Дугалић је нагласио да се идеја за ову монодраму зачела још за вријеме његових студија.

"Ово је одабир текстова, алегоричних поука и записа владике Николаја охридског и жичког. Тешко човјек може да запамти кад су овако велике ствари, али циљ је да се људи заинтригирају шта све ту има", рекао је Дугалић.