
Dodik se sastao sa Lavrovom u Moskvi: Nastavljamo jačati saradnju Srpske i Rusije
Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik sastao se danas u Moskvi sa ministrom spoljnih poslova Ruske Federacije Sergejem Lavrovom, poručivši da Republika Srpska nastavlja da jača saradnju sa Rusijom na temeljima poštovanja i zajedničkih interesa, prenosi RTRS .
„Srdačan susret u Moskvi sa ministrom spoljnih poslova Ruske Federacije Sergejem Lavrovom. Republika Srpska cijeni prijateljske odnose i podršku Rusije, kao i međusobno razumijevanje koje gradimo godinama. Nastavljamo da jačamo saradnju zasnovanu na poštovanju, stabilnosti i zajedničkim interesima“, napisao je Dodik na društvenoj mreži Iks.
Dodik se nalazi u delegaciji Republike Srpske koja je danas na Crvenom trgu prisustvovala svečanoj vojnoj paradi povodom Dana pobjede nad fašizmom, kao i prijemu i ručku koji je organizovao predsjednik Ruske Federacije Vladimir Putin.
U delegaciji Republike Srpske nalaze se i predsjednik Republike Srpske Siniša Karan i predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić.
Prema najavama, delegacija Srpske trebalo bi da se sastane i sa ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom.
Šta Vi mislite o ovome?