
Додик се састао са Лавровом у Москви: Настављамо јачати сарадњу Српске и Русије
Предсједник СНСД-а Милорад Додик састао се данас у Москви са министром спољних послова Руске Федерације Сергејем Лавровом, поручивши да Република Српска наставља да јача сарадњу са Русијом на темељима поштовања и заједничких интереса, преноси РТРС .
„Срдачан сусрет у Москви са министром спољних послова Руске Федерације Сергејем Лавровом. Република Српска цијени пријатељске односе и подршку Русије, као и међусобно разумијевање које градимо годинама. Настављамо да јачамо сарадњу засновану на поштовању, стабилности и заједничким интересима“, написао је Додик на друштвеној мрежи Икс.
Додик се налази у делегацији Републике Српске која је данас на Црвеном тргу присуствовала свечаној војној паради поводом Дана побједе над фашизмом, као и пријему и ручку који је организовао предсједник Руске Федерације Владимир Путин.
У делегацији Републике Српске налазе се и предсједник Републике Српске Синиша Каран и предсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић.
Према најавама, делегација Српске требало би да се састане и са руским предсједником Владимиром Путином.
Шта Ви мислите о овоме?