
Dva godišnja okupljanja članova Udruženja “Pištet- Veličani” na crpnoj stanici Muhareva ljut, dobro dođu da uz ugradnju i puštanje pumpi u rad ovo bude prilika da se okupe i razmjene iskustva, ali i da iskažu potrebe i planove u tekućoj godini.
Od ovih domaćina smo saznali da je ovakav tradicionalni aprilski skup pravo mjesto da se sagledaju i problemi iz prošle godine, ali da se unaprijedi ravnomjerno pokrivanje vodom na čitavom prostoru koji snabdijeva ovaj sistem.
Saznali smo da je dvadesetkilometarski sistem cijevi rađen za prostor od 120 hektara, a da su današnje potrebe znatno manje što predstavlja problem da se održi pritisak na čitavom sistemu.
Najveću potrošnju vode imaju povrtlarske kulture, rekao nam je Novica Slavić i dodao da se posljednjih nekoliko godina pojavljuju novi sadioci duvana koji su uobičajeno veći potrošači vode.

Slavić nam je ovom prilikom još jednom istakao važnost subvencija Grada Trebinja od 40 odsto potrošene električne energije.
Crpna stanica je mjesto odakle počinje niz priča punih optimizma i nadanja u berićetnu godinu, ali najčešće se čuje od ovih ljudi da bez vode malo ko bi se odlučio da radi i ovo malo zemlje koliko se radi danas.
Šta Vi mislite o ovome?