
Два годишња окупљања чланова Удружења “Пиштет- Величани” на црпној станици Мухарева љут, добро дођу да уз уградњу и пуштање пумпи у рад ово буде прилика да се окупе и размјене искуства, али и да искажу потребе и планове у текућој години.
Од ових домаћина смо сазнали да је овакав традиционални априлски скуп право мјесто да се сагледају и проблеми из прошле године, али да се унаприједи равномјерно покривање водом на читавом простору који снабдијева овај систем.
Сазнали смо да је двадесеткилометарски систем цијеви рађен за простор од 120 хектара, а да су данашње потребе знатно мање што представља проблем да се одржи притисак на читавом систему.
Највећу потрошњу воде имају повртларске културе, рекао нам је Новица Славић и додао да се посљедњих неколико година појављују нови садиоци дувана који су уобичајено већи потрошачи воде.

Славић нам је овом приликом још једном истакао важност субвенција Града Требиња од 40 одсто потрошене електричне енергије.
Црпна станица је мјесто одакле почиње низ прича пуних оптимизма и надања у берићетну годину, али најчешће се чује од ових људи да без воде мало ко би се одлучио да ради и ово мало земље колико се ради данас.
Шта Ви мислите о овоме?