Ostrog.jpeg

ПОДГОРИЦА - Уочи Васкрса, манастир Острог поново је у центру пажње јавности након свједочења о несвакидашњем догађају који вјерници описују као чудо.

Према наводима који су се појавили на друштвеним мрежама, жена је испричала да је током чекања у реду за поклоњење моштима Светог Василија Острошког видјела дјевојку која се тешко кретала уз помоћ штака.

Како је навела, након што је ушла у манастир и поклонила се моштима, дјевојка је изашла без штака, што је изазвало снажне емоције код присутних вјерника.

„Била је пресрећна и плакала је, а са њом смо заплакали и сви ми који смо то видјели“, наведено је у свједочењу.

Ово није први пут да се манастир Острог доводи у везу са сличним причама, јер бројни вјерници годинама свједоче о духовним и исцјелитељским искуствима на овом мјесту.

Међу познатијим предањима је и прича о беби која је, након пада са литице, остала жива, што се такође приписује заштити Светог Василија Острошког.

Манастир Острог једна је од највећих православних светиња у региону и мјесто ходочашћа за вјернике из цијелог свијета.