
Bilećki biciklisti po peti put na pokloničkom putovanju: Od Hercegovine do Ostroga na dva točka
Članovi Biciklističkog kluba „Hercegovac“ iz Bileće po peti put zaredom pokazali su istrajnost, snagu i ljubav prema sportu i pravoslavnoj tradiciji. Njih petorica su juče u 8 časova krenuli na put dug 90 kilometara prema manastiru Ostrog, a nakon višečasovne vožnje i uspješno savladane trase, u popodnevnim časovima su stigli do ove velike svetinje. Ovogodišnje hodočašće imalo je i poseban karakter, jer su se biciklistima iz Bileće na putu pridružile i kolege iz Sarajeva.

Iz kluba ističu da ova vožnja već postaje lijepa tradicija koja na jedinstven način spaja sportski duh, zajedništvo i duhovnost. Nakon savladanih uspona i pređenih kilometara, članovi „Hercegovca“ su se poklonili ostroškom čudotvorcu, a njihov povratak u Bileću planiran je za danas. Ovaj sportski podvig još jednom je potvrdio da granice i težak teren nisu prepreka kada postoje jasan cilj i snažna volja.
Šta Vi mislite o ovome?