
Орбан сазвао Савјет одбране због експлозива код гасовода у Србији
Мађарски премијер Виктор Орбан сазвао је ванредну сједницу Савјета одбране након што је у близини гасне инфраструктуре која повезује Србију и Мађарску пронађен експлозив.
Орбан је навео да је у недјељу ујутру разговарао телефоном са предсједником Србије Александром Вучићем о ситуацији, те да је након тога заказао сједницу Савјета одбране за поподневне часове.
„Управо сам завршио телефонски разговор са предсједником Србије Александром Вучићем. Власти у Српској улици су пронашле разорне експлозиве и опрему потребну за активирање на критичној гасној инфраструктури која повезује Србију и Мађарску. Истрага је у току. Сазвао сам ванредни савјет за одбрану данас поподне”, написао је Орбан.
Раније је предсједник Србије саопштио да су у рејону села Велебит, Трешњевац и Војвода Зимоњић, у општини Кањижа, пронађена два велика ранца са експлозивом.
Надлежни органи покренули су истрагу о овом случају.
Шта Ви мислите о овоме?