
Udruženje „Iskra“ iz Banjaluke upozorilo je javnost na prevare u kojima pojedine osobe prikupljaju novac navodno u ime udruženja.
Udruženje roditelja djece oboljele od malignih bolesti „Iskra“ saopštilo je da se ograđuje od osoba koje po kafićima i prodavnicama prikupljaju novac u njihovo ime.
Iz udruženja ističu da nikada nisu prikupljali novac preko pojedinaca u kafićima ili prodavnicama, niti prodaju bojanke ili druge proizvode u tu svrhu. „Udruženje roditelja djece oboljele od malignih bolesti ‘Iskra’ nikad, ali nikad, ne prikuplja novac putem lica po kafićima, prodavnicama, niti prodajemo bojanke ili bilo kakve druge stvari“, naveli su iz udruženja.
Oni su se ogradili od ovakvih slučajeva i osudili ih, naglašavajući da nikome nisu dali saglasnost za takve radnje. „Niko Vam ne može pokazati papir u ime nas jer nikad nismo dali bilo kome saglasnost da to radi u ime nas na taj način“, dodali su predstavnici udruženja.
Udruženje je poručilo da ih svaki put negativno iznenadi kada neko pokušava da traži novac u ime bolesne djece, ističući da je u pitanju prevara. „Ko želi da pomogne našem udruženju može to učiniti pozivom na broj 17165 ili uplatom na naše žiro račune, a nikako po kafanama, prodavnici ili ulici“, istakli su.
Šta Vi mislite o ovome?