
Удружење „Искра“ из Бanjалуке упозорило је јавност на преваре у којима поједине особе прикупљају новац наводно у име удружења.
Удружење родитеља дјеце оболјеле од малигних болести „Искра“ саопштило је да се ограђује од особа које по кафићима и продавницама прикупљају новац у њихово име.
Из удружења истичу да никада нису прикупљали новац преко појединаца у кафићима или продавницама, нити продају бојанке или друге производе у ту сврху. „Удружење родитеља дјеце оболјеле од малигних болести ‘Искра’ никad, али никad, не прикупља новац путем лица по кафићима, продавницама, нити продајемо бојанке или било какве друге ствари“, навели су из удружења.
Они су се оградили од оваквих случајева и осудили их, наглашавајући да никоме нису дали сагласност за такве радње. „Нико Вам не може показати папир у име нас јер никад нисмо дали било коме сагласност да то ради у име нас на тај начин“, додали су представници удружења.
Удружење је поручило да их сваки пут негативно изненади када неко покушава да тражи новац у име болесне дјеце, истичући да је у питању превара. „Ко жели да помогне нашем удружењу може то учинити позивом на број 17165 или уплатом на наше жиро рачуне, а никако по кафанама, продавници или улици“, истакли су.
Шта Ви мислите о овоме?