
BANJALUKA – Radnica Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske koja je danas, 12. februara, pala sa zgrade ove zdravstvene ustanove u Banjaluci, preminula je usljed višestrukih teških povreda zadobijenih prilikom pada.
Prema zvaničnim informacijama, pad se dogodio u 09.45 časova, nakon čega je medicinsko osoblje odmah pristupilo reanimaciji i zbrinjavanju povrijeđene.
Uprkos naporima ljekara da joj spasu život, smrt je konstatovana u 11.30 časova.
Iz UKC Republike Srpske saopšteno je da se pad dogodio iz za sada neutvrđenih okolnosti, te da su u skladu sa procedurom obaviješteni Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske i služba obezbjeđenja.
Iz Policijske uprave Banjaluka potvrđeno je da je oko 10 časova radnik obezbjeđenja prijavio da je žena pala sa zgrade UKC-a.
U toku je uviđaj, a policijski službenici pod nadzorom dežurnog tužioca Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka preduzimaju sve neophodne mjere i radnje radi utvrđivanja svih činjenica i okolnosti ovog događaja.
Šta Vi mislite o ovome?