Aleksandar vucicc.jpeg

Предсједник Србије Александар Вучић оцијенио је да усташка идеологија најгорег нацизма никада није напустила Хрватску и да се данас у тој земљи показује у оголјеној форми, на сваком мјесту.

„Они се њоме диче и хвале“, изјавио је Вучић новинарима у Младеновцу.

Вучић је указао да политика ревизионизма у Хрватској иде дотле да се тврди како нису сагласни баш са свим што су усташе радиле.

„Сваки усташа је најгори нациста и нема горег. Обратите пажњу на наратив којим покушавају да вас увјере да усташе нису били нацисти, него наводно ‘добри и дивни домољуби’ који су штитили своју земљу од злих Срба, па су их зато спроводили у логоре од Јасеновца до Јастребарског и убијали од Голубњаче до свих осталих јама“, рекао је Вучић.

Он је напоменуо да, како је навео, није тајна умијешаност хрватских обавјештајних служби и појединих политичара у дешавања у Србији, протесте и изазивање хаоса.

„У Хрватској се надају да ће у Србији на власт доћи неке слуге“, додао је Вучић.