
Fond za penzijsko i invalidsko osiguranje Republike Srpske obavijestio je korisnike da se, počev od 1. maja 2026. godine, ukida isplata penzija putem punomoći date Fondu, te da će se ubuduće isplata vršiti isključivo na ime i lični račun korisnika prava, dok isplata trećim licima više neće biti moguća.
Korisnici koji su do sada primali penziju putem punomoćnika dužni su da blagovremeno dostave podatke o ličnom računu otvorenom na svoje ime kako bi se obezbijedila nesmetana isplata.
Ova mjera, kako je navedeno, donosi se radi unapređenja pravne sigurnosti korisnika, sprečavanja zloupotreba i dodatne zaštite prava, kao i usklađivanja sa važećim propisima i praksom u oblasti penzijskog i invalidskog osiguranja.
Šta Vi mislite o ovome?