Fond pio.jpeg

Фонд за пензијско и инвалидско осигурање Републике Српске обавијестио је кориснике да се, почев од 1. маја 2026. године, укида исплата пензија путем пуномоћи дате Фонду, те да ће се убудуће исплата вршити искључиво на име и лични рачун корисника права, док исплата трећим лицима више неће бити могућа.

Корисници који су до сада примали пензију путем пуномоћника дужни су да благовремено доставе податке о личном рачуну отвореном на своје име како би се обезбиједила несметана исплата.

Ова мјера, како је наведено, доноси се ради унапређења правне сигурности корисника, спречавања злоупотреба и додатне заштите права, као и усклађивања са важећим прописима и праксом у области пензијског и инвалидског осигурања.