
Огњен Орашанин (48), звани Орас из Сокоца, недолазак на саслушање у Тужилаштво БиХ правдао је љекарским налазом за који је утврђено да је лажан, због чега је прије два дана ухапшен и јуче, 4. фебруара, предат у надлежност Тужилаштва.
Ухапшен је јер је изостанак са саслушања оправдао фалсификованим љекарским налазом, који му је, према незваничним сазнањима, издала директорка Дома здравља у Сокоцу др Адријана Станар.
Директорка ове здравствене установе ухапшена је прије два дана у акцији МУП-а Републике Српске заједно са Орашанином и његовим сарадником Жељком Дангубићем.
Станар је осумњичена за кривично дјело издавање и употреба неистинитог љекарског увјерења, док су Орашанин и Дангубић осумњичени за фалсификовање исправе.
Према наводима из истраге, у спорном налазу је било наведено да је Орашанин позитиван на вирус корона и да му је прописана кућна изолација у трајању од 15 дана, иако се таква пракса не примјењује годинама.
Након хапшења, Адријана Станар је пуштена да се брани са слободе и данас је наставила да обавља дужност директорке Дома здравља у Сокоцу, без давања изјава о случају.
Како се наводи, Орашанин је 2. фебруара требало да се одазове на саслушање у Тужилаштву БиХ, али се није појавио и преко адвоката је доставио спорни љекарски налаз као оправдање.
Против Орашанина је крајем прошле године подигнута оптужница због сумње да је био организатор криминалне групе која се бавила међународним шверцом веће количине кокаина, а оптужница је враћена Тужилаштву на дораду.
Након хапшења, Орашанин је спроведен у Тужилаштво БиХ, које ће одлучити о даљим мјерама према осумњиченом.
Шта Ви мислите о овоме?