Policija .jpeg

Nasilje u Starom gradu: Tri mladića uhapšena zbog prebijanja sugrađanina u Kotoru

Kotorska policija podnijela je krivične prijave protiv tri lica iz Kotora i Tivta zbog sumnje da su počinili krivično djelo nasilničko ponašanje. Incident se dogodio u subotu, 25. aprila, u samom srcu Starog grada, kada je fizički napadnut mladić koji je zbog zadobijenih povreda morao biti hospitalizovan.

Nakon što je oštećeni prijavio napad, policijski službenici su obavijestili tužioca i identifikovali napadače: devetnaestogodišnjeg S.M. iz Tivta, osamnaestogodišnjeg V.M. iz Kotora i jedno maloljetno lice (17) takođe iz Kotora.

Brutalan napad nakon kraće rasprave

Prema navodima iz Uprave policije, napad se dogodio oko 18 časova na javnom mjestu. Sprovedenom kriminalističkom obradom utvrđeni su detalji ovog nemilog događaja:

• Sukob: Napadu je prethodila kraća verbalna rasprava, nakon čega su tri osumnjičena lica fizički nasrnula na oštećenog.

• Način izvršenja: Sumnja se da su mladiću zadali više udaraca šakama u predjelu glave i tijela. Kada je žrtva pala na betonsku podlogu, nastavili su da ga udaraju nogama.

• Ljekarska pomoć: Povrijeđenom mladiću prvo je ukazana pomoć u Službi hitne medicinske pomoći, nakon čega je zbog ozbiljnosti povreda prebačen u Specijalnu bolnicu u Risnu na dalje liječenje.

Krivični postupak u toku

Policijski službenici su, u koordinaciji sa državnim tužiocem u Osnovnom državnom tužilaštvu u Kotoru, procesuirali osumnjičene.

Protiv V.M., S.M. i maloljetnika podnesene su krivične prijave, a policija nastavlja sa aktivnostima iz svoje nadležnosti kako bi se u potpunosti rasvijetlile sve okolnosti ovog brutalnog incidenta koji je uznemirio stanovnike i posjetioce Kotora.