Policija .jpeg

Насиље у Старом граду: Три младића ухапшена због пребијања суграђанина у Котору

Которска полиција поднијела је кривичне пријаве против три лица из Котора и Тивта због сумње да су починили кривично дјело насилничко понашање. Инцидент се догодио у суботу, 25. априла, у самом срцу Старог града, када је физички нападнут младић који је због задобијених повреда морао бити хоспитализован.

Након што је оштећени пријавио напад, полицијски службеници су обавијестили тужиоца и идентификовали нападаче: деветнаестогодишњег С.М. из Тивта, осамнаестогодишњег В.М. из Котора и једно малољетно лице (17) такође из Котора.

Бруталан напад након краће расправе

Према наводима из Управе полиције, напад се догодио око 18 часова на јавном мјесту. Спроведеном криминалистичком обрадом утврђени су детаљи овог немилог догађаја:

• Сукоб: Нападу је претходила краћа вербална расправа, након чега су три осумњичена лица физички насрнула на оштећеног.

• Начин извршења: Сумња се да су младићу задали више удараца шакама у предјелу главе и тијела. Када је жртва пала на бетонску подлогу, наставили су да га ударају ногама.

• Љекарска помоћ: Повријеђеном младићу прво је указана помоћ у Служби хитне медицинске помоћи, након чега је због озбиљности повреда пребачен у Специјалну болницу у Рисну на даље лијечење.

Кривични поступак у току

Полицијски службеници су, у координацији са државним тужиоцем у Основном државном тужилаштву у Котору, процесуирали осумњичене.

Против В.М., С.М. и малољетника поднесене су кривичне пријаве, а полиција наставља са активностима из своје надлежности како би се у потпуности расвијетлиле све околности овог бруталног инцидента који је узнемирио становнике и посјетиоце Котора.