
Tokom jučerašnjeg nevremena, kada je na području Trebinja palo oko 77 litara kiše po metru kvadratnom, Operativni centar nije zabilježio nijedan poziv građana za intervenciju, izjavio je direktor JU „Ekologija i bezbjednost“ Stevan Bekan.
On je istakao da je, uprkos izuzetnoj količini padavina u kratkom vremenskom periodu, situacija protekla bez većih problema i da nije bilo ugrožavanja ljudi niti imovine.
Prema njegovim riječima, određene poteškoće javile su se na pojedinim saobraćajnicama, gdje su nadležne službe bile konstantno angažovane na čišćenju odvoda i slivnika, kako bi se omogućilo brže oticanje vode sa kolovoza.
Kao najznačajniji pojedinačni događaj zabilježen je pad drveta u blizini nove bolnice, koje je u kratkom roku uklonjeno, nakon čega je saobraćaj normalizovan.
Bekan je pohvalio rad komunalnih službi, vatrogasaca i spasilačkih ekipa, naglasivši da su i u teškim vremenskim uslovima bili prisutni na terenu i reagovali blagovremeno.
On je podsjetio da ovakve ekstremne padavine predstavljaju izazov za sve gradove i uputio apel građanima za razumijevanje u sličnim situacijama.
Šta Vi mislite o ovome?