Stevan bekan.jpeg
Tokom jučerašnjeg nevremena, kada je na području Trebinja palo oko 77 litara kiše po metru kvadratnom, Operativni centar nije zabilježio nijedan poziv građana za intervenciju, izjavio je direktor JU „Ekologija i bezbjednost“ Stevan Bekan.

On je istakao da je, uprkos izuzetnoj količini padavina u kratkom vremenskom periodu, situacija protekla bez većih problema i da nije bilo ugrožavanja ljudi niti imovine.

Prema njegovim riječima, određene poteškoće javile su se na pojedinim saobraćajnicama, gdje su nadležne službe bile konstantno angažovane na čišćenju odvoda i slivnika, kako bi se omogućilo brže oticanje vode sa kolovoza.

Kao najznačajniji pojedinačni događaj zabilježen je pad drveta u blizini nove bolnice, koje je u kratkom roku uklonjeno, nakon čega je saobraćaj normalizovan.

Bekan je pohvalio rad komunalnih službi, vatrogasaca i spasilačkih ekipa, naglasivši da su i u teškim vremenskim uslovima bili prisutni na terenu i reagovali blagovremeno.

On je podsjetio da ovakve ekstremne padavine predstavljaju izazov za sve gradove i uputio apel građanima za razumijevanje u sličnim situacijama.