
Током јучерашњег невремена, када је на подручју Требиња пало око 77 литара кише по метру квадратном, Оперативни центар није забиљежио ниједан позив грађана за интервенцију, изјавио је директор ЈУ „Екологија и безбједност“ Стеван Бекан.
Он је истакао да је, упркос изузетној количини падавина у кратком временском периоду, ситуација протекла без већих проблема и да није било угрожавања људи нити имовине.
Према његовим ријечима, одређене потешкоће јавиле су се на појединим саобраћајницама, гдје су надлежне службе биле константно ангажоване на чишћењу одвода и сливника, како би се омогућило брже отицање воде са коловоза.
Као најзначајнији појединачни догађај забиљежен је пад дрвета у близини нове болнице, које је у кратком року уклоњено, након чега је саобраћај нормализован.
Бекан је похвалио рад комуналних служби, ватрогасаца и спасилачких екипа, нагласивши да су и у тешким временским условима били присутни на терену и реаговали благовремено.
Он је подсјетио да овакве екстремне падавине представљају изазов за све градове и упутио апел грађанима за разумијевање у сличним ситуацијама.
Шта Ви мислите о овоме?