Stevan bekan.jpeg
Током јучерашњег невремена, када је на подручју Требиња пало око 77 литара кише по метру квадратном, Оперативни центар није забиљежио ниједан позив грађана за интервенцију, изјавио је директор ЈУ „Екологија и безбједност“ Стеван Бекан.

Он је истакао да је, упркос изузетној количини падавина у кратком временском периоду, ситуација протекла без већих проблема и да није било угрожавања људи нити имовине.

Према његовим ријечима, одређене потешкоће јавиле су се на појединим саобраћајницама, гдје су надлежне службе биле константно ангажоване на чишћењу одвода и сливника, како би се омогућило брже отицање воде са коловоза.

Као најзначајнији појединачни догађај забиљежен је пад дрвета у близини нове болнице, које је у кратком року уклоњено, након чега је саобраћај нормализован.

Бекан је похвалио рад комуналних служби, ватрогасаца и спасилачких екипа, нагласивши да су и у тешким временским условима били присутни на терену и реаговали благовремено.

Он је подсјетио да овакве екстремне падавине представљају изазов за све градове и упутио апел грађанима за разумијевање у сличним ситуацијама.