
Bolnica u Trebinju biće preseljena u novoizgrađenu zgradu čim Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske izda dozvolu za početak rada na novoj lokaciji, izjavio je direktor Bolnice Nedeljko Lambeta.
„Čim dobijemo tu dozvolu, kompletnu Bolnicu ćemo preseliti u roku od dva dana“, rekao je Lambeta.
On je naveo da je trebinjska Bolnica danas dostavila svu neophodnu dokumentaciju resornom ministarstvu, nakon čega se u narednim danima očekuje odobrenje Vlade Republike Srpske.
„Čekamo odluku Vlade, a potom komisija Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske treba da utvrdi da li su svi aparati i upotrebne dozvole uredni“, pojasnio je Lambeta.
U Trebinju je početkom januara, u prisustvu najviših zvaničnika Republike Srpske i Srbije, otvorena novosagrađena bolnica „Sveti arhiđakon Stefan – 9. januar“, u koju je Vlada Republike Srpske uložila više od 128 miliona KM.
Nova bolnica opremljena je savremenom medicinskom opremom i uređajima, izgrađena po najvišim standardima, a nalazi se u trebinjskom naselju Pridvorci. Prostire se na 41.080 metara kvadratnih uređene površine i raspolaže sa više od 20 službi i odjeljenja, 223 kreveta i modernom medicinskom opremom.
Šta Vi mislite o ovome?