Lambeta bolnica.jpeg

Болница у Требињу биће пресељена у новоизграђену зграду чим Министарство здравља и социјалне заштите Републике Српске изда дозволу за почетак рада на новој локацији, изјавио је директор Болнице Недељко Ламбета.

„Чим добијемо ту дозволу, комплетну Болницу ћемо преселити у року од два дана“, рекао је Ламбета.

Он је навео да је треbinjska Болница данас доставила сву неопходну документацију ресорном министарству, након чега се у наредним данима очекује одобрење Владе Републике Српске.

„Чекамо одлуку Владе, а потом комисија Министарства здравља и социјалне заштите Републике Српске треба да утврди да ли су сви апарати и употребне дозволе уредни“, појаснио је Ламбета.

У Требињу је почетком јануара, у присуству највиших званичника Републике Српске и Србије, отворена новосаграђена болница „Свети архиђакон Стефан – 9. јануар“, у коју је Влада Републике Српске уложила више од 128 милиона КМ.

Нова болница опремљена је савременом медицинском опремом и уређајима, изграђена по највишим стандардима, а налази се у требињском насељу Придворци. Простире се на 41.080 метара квадратних уређене површине и располаже са више од 20 служби и одјељења, 223 кревета и модерном медицинском опремом.