Zatvor davanje krvi.jpeg
U prvoj ovogodišnjoj organizovanoj akciji Službe za transfuzijsku medicinu Trebinje, članovi Aktiva dobrovoljnih davalaca krvi Kazneno-popravnog zavoda Trebinje darovali su u protekla dva dana ukupno 15 doza krvi.

Ovom akcijom tradicionalno je označen početak dobrovoljnog davanja krvi u novoj godini, što je praksa koja se već godinama njeguje u saradnji sa ovim aktivom.

Načelnik Službe za transfuzijsku medicinu Trebinje dr Dragan Šarenac istakao je da je saradnja sa Aktivom DDK KPZ Trebinje izuzetno dobra i dugogodišnja.

„Želio bih da uputim iskrene riječi zahvalnosti članovima Aktiva DDK Kazneno-popravnog zavoda Trebinje, sa kojima imamo izuzetno dobru i dugogodišnju saradnju. Oni nisu uz nas samo tokom organizovanih akcija, već i u svim situacijama kada se ukaže potreba za krvlju. Uvijek se odazovu našem pozivu, što najbolje govori o njihovoj humanosti i odgovornosti. Zaista, već godinama zajedno radimo na najbolji mogući način u ovoj najhumanijoj oblasti“, naglasio je dr Šarenac.

Iz Službe za transfuzijsku medicinu najavljeno je da će naredna organizovana akcija dobrovoljnog davanja krvi biti održana u četvrtak, 22. januara.

Tada će, kako je najavljeno, svoju humanost pokazati članovi Aktiva dobrovoljnih davalaca krvi „Elektro-Hercegovine“.