Zatvor davanje krvi.jpeg
У првој овогодишњој организованој акцији Службе за трансфузијску медицину Требиње, чланови Актива добровољних давалаца крви Казнено-поправног завода Требиње даровали су у протекла два дана укупно 15 доза крви.

Овом акцијом традиционално је означен почетак добровољног давања крви у новој години, што је пракса која се већ годинама његује у сарадњи са овим активом.

Начелник Службе за трансфузијску медицину Требиње др Драган Шаренац истакао је да је сарадња са Активом ДДК КПЗ Требиње изузетно добра и дугогодишња.

„Желио бих да упутим искрене ријечи захвалности члановима Актива ДДК Казнено-поправног завода Требиње, са којима имамо изузетно добру и дугогодишњу сарадњу. Они нису уз нас само током организованих акција, већ и у свим ситуацијама када се укаже потреба за крвљу. Увијек се одазову нашем позиву, што најбоље говори о њиховој хуманости и одговорности. Заиста, већ годинама заједно радимо на најбољи могући начин у овој најхуманијој области“, нагласио је др Шаренац.

Из Службе за трансфузијску медицину најављено је да ће наредна организована акција добровољног давања крви бити одржана у четвртак, 22. јануара.

Тада ће, како је најављено, своју хуманост показати чланови Актива добровољних давалаца крви „Електро-Херцеговине“.