Saborni hram liturgija1.jpg

Прослава најрадоснијег хришћанског празника Рођења Господа Исуса Христа – Божића, у Саборном храму Светог Преображења Господњег почела је поноћном литургијом коју је служио старјешина храма протојереј-ставрофор Борис Бандука уз саслужење свештенства и великог броја народа.

Након вишеседмичног поста, велики број вјерника приступио је светој тајни причешћа.

У току службе прочитана је божићна посланица Његове светости патријарха српског Порфирија и свих архијереја СПЦ.

Божићној поноћној служби присуствовао је и градоначелник Требиња Мирко Ћурић.

Од шест часова служена је друга божићна литургија, коју је заједно са свештенством и вјерним народом служио протојереј-ставрофор Никола Јанковић.

Литургији је присуствовало велики број вјерника, нарочито младих и дјеце.

Saborni hram liturgija2.jpg

У Саборном храму данас је ломљена и божићна чесница, у којој се за најсретнијег, крије дукат, дар Црквене општине Требиње.

По традицији, након литургијског славља, вјерници ће у својим кућама, уз чесницу, печеницу и трпезу љубави, дочекивати полазнике, који, према народном вјеровању, у православне домове доносе здравље и радост.

Saborni hram liturgija3.jpg