Dubrovnik tijelo.jpeg
Tijelo muškarca iz BiH kojeg su povukli talasi sa stijena u Dubrovniku dok se fotografisao sa porodicom locirano je u moru, potvrdio je lučki kapetan Mato Kekez za Dubrovački dnevnik.

Isti mediji prenose da tijelo još uvijek nije izvučeno zbog izuzetno teških vremenskih uslova i jakog nevremena na moru.

Prema prvim informacijama, valovi su povukli muškarca, državljanina Bosne i Hercegovine, koji se sa porodicom fotografisao na stijenama na lokalitetu Buže.

„Tijelo je locirano oko 400 metara ispred vale od Pila. Već smo ranije došli do njega i tada nije pokazivalo znakove života. Pokušavamo ga izvući, ali more je izrazito nemirno“, izjavio je Kekez.

Na teren su odmah po dojavi upućene sve hitne službe – pripadnici Lučke kapetanije, policijski službenici i pripadnici HGSS-a, koji nastavljaju aktivnosti čim se vremenski uslovi dozvole.