Nova godina trebinje 20262.jpg

Novu godinu u Trebinju uvijek uz mnogobrojne Trebinjce dočekuju i turisti iz Srbije, BiH, Crne Gore... Svi su oni došli na jug Hercegovine sa željom da uživaju ne samo u ljepoti grada, nego i u ljubaznošću njegovih stanovnika.

Svi su bili jednoglasni u ocjeni da su uvijek nailazili na raspoložene i susretljive domaćine tako da će im i ovaj boravak u Trebinju ostati u pamćenju.

Novinar i urednik GMINFO.RS Violeta Popović iz Gornjeg Milanovca često dolazi u Trebinje.

Turisti trebinje nova godina 20262.jpg

"Ovo je četvrta Nova godina zaredom da proslavljam na jugu Hercegovine. Ovdje imam puno prijatelja, a više puta godišnje sam u Trebinju. Obavezno dolazim na 'Motorijadu'. Vi ste ljudi širokog srca, gostoprimljivi, volite da dočekate, ugostite i svi su raspoloženi. Poželjela bih da smo svi živi i zdravi, da imamo mir u glavi, duši i među svima nama. Treba zaboraviti podjele jer to ne vodi ničemu", rekla je Popovićeva.

Elvis iz Sarajeva sa suprugom i dvoje djece došao je da proslavi Novu godinu.

Turisti trebinje nova godina 20261.jpg

"Ovdje mi je lijepo, lijep je grad, vino, rakija, sir, sve je to zbog čega dolazim. Dva, tri puta godišnje dolazim u Trebinje, ali je ovo prva Nova godina da je dočekujem ovdje", kazao je Elvis.

Iz Podgorice je došao Dejan Vukčević u društvu supruge, njene sestre i zeta.

Turisti trebinje nova godina 20264.jpg

"Volim Trebinje jer kad dolazim ovdje imam osjećam da sam kod svog naroda i da sam svoj među svojima. Igrao sam mali fudbal i bio sam u prvoj ekipi koja je 1995. godine došla u Trebinje da odigra zvaničnu utakmicu. Ovdje su gostoljubivi ljudi, fin, sređen i čist grad. Odlučili smo da dođemo i nije nam bilo bitno ko pjeva jer nam je merak bio da dođemo", jasan je Vukčević.

Iz Apatina po prvi put sa djevojkom došao je Nemanja Miklja.

Turisti trebinje nova godina 20263.jpg

"Svidjela nam se ova destinacija i odlučili smo da upoznamo ovaj dio Republike Srpske. Od naših drugara još niko nije bio ovdje i za ovih nekoliko dan – vidjeli smo mnogo. Išli smo na Hercegovačku Gračanicu, u Tvrdoš, Ostrog... Naša očekivanja su ispunjena. Ovdje je puno ljudi, turista, a na neki način je mirno i prelijepo. Nosimo lijepe utiske i to ćemo prenijeti našim drugarima. Dolazimo opet", poručio je Miklja.