Rk leotar vogosca.jpg

У 6. колу Премијер лиге БиХ РК „Леотар“ је на домаћем паркету поражен од РК „Вогошћа“ 31:38 (15:15). Ово је нови пораз Требињаца пред својом публиком и још једном се показало да је пред њима дуг и трновит пут до опстанка.

Прво полувријеме су играли добро јер су се екипе смјењивале у вођству и само у једном тренутку од осмог до дванаестог минута гости су имали плус два (5:7 и 6:8).

У посљедњој секунди судије су свирале седмерац за госте, али Мелићев ударац брани голман Леотара Зајдел тако да се на паузу отишло са 14:14.

Током првог полувремена видјела се жеља, било је снаге, одлучности, али чим је почело друго полувријеме као да је на паркет изашла нека друга екипа. Гостујућа машинерија је за десет минута направила серију 2:8 тако да је на семафору писало 16:22.

Након тога, предност је расла на плус седам (17:24, 19:26), а највећа предност била је плус осам (20:28) у 48. минуту. До краја утакмице домаћин је успио да смањи разлику на седам голова тако да је коначан резултат 31:38.

Код Леотара је најефикаснији био Каламанда са 10 голова, а добро је бранио и голман Зајдел, а код гостију Мелић је дао 8 голова.

У наредном колу Требињци гостују у Бањалуци гдје их дочекује РК „Борац“.

Нови тренер Леотара Александар Радосављевић који је био у публици (на клупи је био Велибор Жарковић) након утакмице није био задовољан игром.

„У првом полувремену смо дали адекватан одговор Вогошћи која је била фаворит у овој утакмици. Тек сам дошао, али мислим да је одбрана ствар физичке спреме и није била на висини у другом полувремену. Вогошћа има већу ротацију и до сада је на неколико утакмица ломила резултат након паузе и на то сам обратио пажњу својим играчима у полувремену. Предстоји нам велики рад и мислим да можемо да изађемо из овога ако будемо радили на сегменту одбране коју морамо побољшати без обзира на ростер“, јасан је Радосављевић.

Спортска дворана „Милош Мрдић“, 100 гледалаца. Судијски пар: Бранимир Билић и Филип Дуганџић (оба из Љубушког). Делегат: Сушић Горан (Чапљина). Искључења: Леотар 3x2, а Вогошћа 3x2. Седмерци: Леотар 3 (2), а Вогошћа 8 (6).

РК „Леотар“: Миладиновић, Вулетић, Нинковић 5, Милојевић 7, Каламанда 10, Ђурашковић 3, Бабић, Анђушић, В. Ковач 3, Д. Ковач 1, Уљаревић 1, Вокши 1, Чичковић, Парежанин, Зајдел, Мићевић. Тренер: Велибор Жарковић.

РК „Вогошћа“: Мутапчић, Амитовић 8, Ђапо, Башић, Тодоровић, Грујић, Мемић 2, Трапара, Омбаша 7, Халиловић, Смајилбеговић 5, Бурић, Херић 7, Зукић, Мелић 8, Мрда 1. Тренер: Адил Мехић.