
U Ugljeviku je održan protest radnika RiTE Ugljevik koji su u subotu stupili u štrajk.
Sa skupa je poručeno da je njihov glavni cilj vraćanje koncesije Ugljevik istok 2.
Juče su radnici iznijeli sedam zahtjeva među koja je i smjena resornog ministra Petra Đokića i kompletne uprave RiTE Ugljevik.
I dok rudari traže ostavke, između ostalih, i direktora RiTE Ugljevik Dika Cvjetinovića, on za sve optužuje generalnog direktora Elektroprivrede Luku Petrovića, koji, kaže, stoji iza radnika kojinsu u štrajku.
Šta Vi mislite o ovome?