Ugljevik strajk.jpg

У Угљевику је одржан протест радника РиТЕ Угљевик који су у суботу ступили у штрајк.

Са скупа је поручено да је њихов главни циљ враћање концесије Угљевик исток 2.

Јуче су радници изнијели седам захтјева међу која је и смјена ресорног министра Петра Ђокића и комплетне управе РиТЕ Угљевик.

И док рудари траже оставке, између осталих, и директора РиТЕ Угљевик Дика Цвјетиновића, он за све оптужује генералног директора Електропривреде Луку Петровића, који, каже, стоји иза радника којинсу у штрајку.