Rk leotar bosna.jpg

У заосталој утакмици 4. кола Премијер лиге БиХ у Требињу је РК „Леотар“ изгубио од РК „Босна“ из Високог 29:30 (15:16). Овај пораз боли, а сви се надају да ће из њега Требињци извући поуке.

Домаћин је повео са 1:0, а након тога је био у заостатку све до 22. минута када голом Каламанде изједначава на 12:12. Гости опет праве мини серију 0:2 тако да су Височани отишли на паузу са минималном предношћу 15:16.

На почетку другог полувремена гости постижу два гола и долазе до плус три 15:18, а након тога и 17:20. Домаћин долази до изједначења тек у 45. минуту (22:22) и након тога голом Каламанде прелази у вођство 23:22.

Гости опет преокрећу и серијом 0:4 у 50. минуту долазе до 23:26, а домаћин прави нови преокрет и у 53. минуту је 27:26.

Милојевић са седам метара у 58. минуту доводи своју екипу до изједначења, а то је исто учинио Каламанда двадесет секунди до краја.

Гости имају посљедњи напад и пет секунди прије краја утакмице Скопљак са седам метара поставља коначан резултат и доводи своју екипу до побједе.

Након утакмице тренер Драгиша Кораћевић је истакао да је ово тежак пораз.

„Нажалост, лоше смо одиграли и сами себе смо побиједили. Пореметила нас је повреда Уљаревића. Шта је ту је и морамо се уздигнути, јер нам за седам дана долази екипа Вогошће“, рекао је Кораћевић.

Спортска дворана „Милош Мрдић“, 100 гледалаца. Судијски пар: Дејан Берјан (Источно Сарајево) и Горан Илић (Добој). Делегат: Славен Томић (Љубушки). Искључења: Леотар 2x2, а Босна 1x2.

РК „Леотар“: Миладиновић, Вулетић, Нинковић 4, Милојевић 8,Каламанда 6, Бабић 5, Анђушић, В. Ковач 2, Д. Ковач 2, Уљаревић, Вокши 2, Укропина, Чичковић, Парежанин, Мићевић. Тренер: Драгиша Кораћевић.

РК „Босна“: Жига, Бојчић, Грчо 1, Шабановић, Ахметаш, Урта 4, Вражалић 3, Халибеговић 3, Кесо 6, Делић, Лончар 2, Хусељић 5, Каравдић, Гунић, Скопљак 6, Реџо. Тренер: Зденко Антовић.