
У 3. колу Премијер лиге БиХ у Љубушком је РК „Извиђач“ резултатом 40:31 (20:15) био бољи од РК „Леотар“.
Ово је трећа побједа првака БиХ, а други пораз Требињаца. Извиђач је је играо брзо, а чврста одбрана донијели су му још једну заслужену побједу.
Домаћин је у петом минуту имао плус два 5:3, а у 17. минуту било је 10:8. У 25. минуту семафор је показивао 16:12, а на полувријеме се отишло са 20:15.
Током другог полувремена Извиђач је полако повећавао предност и у 40. минуту било је 25:19, а у 48. минуту 32:24. Два минута прије краја гости су смањили на 37:31, али до краја утакмице домаћин је направио серију 3:0 за коначан резултат 40:31.
У редовима побједника најефикаснији је био Ћешко са 11 и Шимић са 6 голова, а код Леотара Милојевић и Бабић са 6 голова.
У наредном колу у Требиње долази РК „Босна“ из Високог.
Градска спортска дворана Љубушки, 300 гледалаца. Судијски пар: Јован Бабић и Борислав Богданић (оба из Бања Луке). Делегат: Миленко Турудић (Мостар). Искључења: Извићач 4x2, а Леотар 4x2.
РК „Извиђач“: Кнежевић, Алихоџић, Лукенда 2, Мандић, Одак 3, Шахиновић 3, Џелиловић, Шимић 6, Мишетић 4, Ћешко 11, Семић 2, Грбавац, Бебек, Ласић, Јокић 2, Катић 7. Тренер: Иавн Џолић.
РК „Леотар“: Миладиновић, Нинковић 3, Милојевић 6, Каламанда 3, Јовановски, Бабић 6, Анђушић, В. Ковач 3, Д. Ковач 2, Уљаревић 3, Вокши 4, Укропина, Чичковић, Парежанин, Јозеф Зајдел, Мичевић. Тренер: Драгиша Коаћевић.
Шта Ви мислите о овоме?