
У манастиру Светих Архангела код Призрена, задужбини цара Душана, данас је прослављена храмовна слава у присуству великог броја вјерника.
Свету литургију је служио игуман манастира Црна река архимандрит Андреј уз саслужење свештеника и ђакона епархије.
Након литургије услиједило је ломљење славских колача.
Игуман манастира Светих Архангела отац Михајло је казао да долазак вјерника чини да светиње живе и да има ко да се у њима моли.

Прослави храмовне славе присуствовао је и градоначелник Требиња Мирко Ћурић који је казао да су Требиње и Република Српска уз српски народ на Косову и Метохији.
„Први пут сам на овом мјесту и драго ми је што сам овдје, јер игуман често дође у Херцеговину, и у више наврата сам обећавао да ћемо доћи. Нас седморо је дошло да честитамо славу игуману, братству и вјерном народу. Када год постоји прилика током године дођем на Косово и Метохију, обилазим наш народ и могу да кажем да су Требиње и Република Српска уз Косово и Метохију“, казао је Ћурић.
Обиљежавање славе посебно је емотивно за расељене Призренце, а један од њих, Саша Гуштерић дошао је на ово мјесто након 26 година.
Поводом храмовне славе уприличен је и богат културно-умјетнички програм, у којем су наступиле младе вокалне солисткиње Магдалена Савић, Анђела Доганџић и Хелена Инић, као и културно-умјетничка друштва из Штрпца и Новог Брда.

Шта Ви мислите о овоме?