У 24. колу Премијер лиге БиХ у Спортској дворани "Милош Мрдић" РК "Леотар" је побиједио РК "Маглај" резултатом 35:26 (13:13). Овом побједом Требињци су ближи Европи.

Гости су у Требиње дошли са 10 играча и носили се четрдесетак минута, али нису могли да издрже ритам домаћина који је у другом полувремену одлично одиграо и постигао 22 гола.

Повео је Леотар головима Кукића и два Ратковића са 3:0 у петом минуту, а у 12. минуту било је 6:3. У 20. минуту било је 11:8, а у 28. минуту 13:11.

На полувријеме се отишло са неријешеним резултатом јер је Хаџић у посљедњим секундама изједначио на 13:13.

Требињци су у 41. минуту имали три гола предности голом Ратковића 22:19, у 44. минуту 25:19, а два минута касније било је и плус осам 28:20. Голом Тепића у 54.вминуту било је и плус десет 32:22, а крајњи резултат вечерашње утакмице је 35:26.

Треба истачи да су у посљедњих неколико минута у редовима Леотара играли полетарци Турнић (који је и постигао гол), Анђушић, Нинковић, Вераја...

У редовима побједника одлични су били голмани Савовић и Кнежевић, а Ратковић је постигао 11, а Парежанинм и Кукић по пет голова, а код гостију Ћосић је постигао седам голова.

У наредном колу Требињци гостују у Вогошћи гдје их дочекује истоимена екипа.

Спортска дворана "Милош Мрдић", 250 гледалаца. Судијски пар: Андреј Колобарић и Данијел Крижановић (оба Мостар). Делегат: Младен Раић (Мостар). Искључења: 3x2 (Леотар), а 2x2 (Маглај).

РК "Леотар": Савовић, Нинковић, Вераја, Милојевић 3, Станковић 2, Ратковић 11, Парежанин 5, Кукић 5, Јовановић 3, Анђушић, Тепић 2, Павичић 1, Уљаревић 1, Турнић 1, Кнежевић. Тренер: Драгиша Кораћевић.

РК "Маглај": Ћатић, Мехинагић 4, Барјактаревић 1, Омерагић 1, Карабеговић 1, Делић 3, Кадрић 6, Халиловић 1, Шумић, Ћосић 7. Тренер: Емин Бајрић.