У финалу 28. Купа Републике Српске у Бањалуци је ЖРК "Борац" побиједио ЖРК "Леотар" 33:15 (15:5). На тај начин Бањалучанке су девети пут, а заредом по пети пут, освојили Куп.

Требињке нису могле да парирају премијерлигашу, а исто тако су дан раније одиграле утакмицу у Првенству Прве лиге Републике Српске против екипе ЖРК "Борац 2" тако да се код њих осјећао умор.

Ово је вечлки успјех за младе рукометашице Леотара.

Повеле су Бањалучанке са 9:0 и након тога у 12. минуту Требињке су постигле први гол. У 25. минуту М. Спаић је постигла гол, а на семафору је писало 15:4. До одласка на полувријеме само је екипа Леотара постигла гол тако да се на паузу отишло са резултатом 15:5.

Требињке су прве постигле гол у другом полувремену преко Мусићеве, а у 46. минуту на семафору је писало 26:10. У 55. минуту је 28:14, а крајњи резултат је 33:15.

У редовима побједника одлична је била Пејићева која је имала 14 одбрана, а по 11 голова постигле су Сандра Ђурашиновић и Лара Бијелић, а у пораженом тиму Јана Мусић, Миа Спаић и Софија Којовић постигле су по три поготка.

Све појединачне награде завршиле су у рукама побједничког тима. Сандра Ђурашиновић је МВП, Лара Бијелић први стријелац и Тамара Пејић најбољи голман.