У 20. колу Премијер лиге БиХ у Требињу је РК "Леотар" побиједио МРК "Горажде" из истоименог мјеста 36:28 (18:11).

Ово је десета побједа Требињаца који сада имају 22 бода као и РК "Слобода" из Тузле, РК "Вогошћа" из Вогошће и РК "Коњух" из Живиница.

Треба истаћи да током утакмице није било ниједног изједначења већ је домаћин свих 60 минута имао предност.

Требињци су одмах на почетку заиграли ангажовано, озбиљно и резултат тога је било вођство домаћина од 2:0, а у шестом минуту било је 6:2. Средином полувремена било је 11:7, а у 27. минуту било је први пут и плус седам (16:9), а на паузу се отишло са 18:11.

Први пут у 39. минуту домаћин је отишао на плус осам 22:14. До краја утакмице Требињци су сачували ту предност од осам голова иако су меч завршиле младе снаге Бердовић, Петровић, Турнић.

Најефикаснији у редовима домаћина био је Станковић са 10 голова, а треба истаћи и голмана Савовића који је имао 10 одбрана, а код гостију Грађан је био најефикаснији са 8 голова.

Након утакмице тренер Драгиша Кораћевић је нагласио да су његови момци од прве секунде на терен изашли максимално одговорно.

"Такав приступ сам и очекивао. Добро радимо, добро играмо и имамо одлично прољеће. У односу на први дио екипа Горажда је доста боља и квалитетнија, али ми смо играли озбиљно. Прво требамо добро да се одморимо јер смо у 11 дана имали четири утакмице, а за седам дана идемо у Добој да се надигравамо", рекао је Кораћевић.

У наредном колу Требињци гостују у Добоју гдје их дочекује РК "Слога".

Спортска дворана "Милош Мрдић", гледалаца 150. Судијски пар: Бранимир Билић и Филип Дуганџић (оба Љубушки). Делегат: Мирослав Ракар (Нова Топола). Искључења: Леотар 3x2, а Горажде 1x2. Седмерци: Леотар 5 (5), а Горажде 8 (6).

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Милојевић 2, Станковић 10, Ратковић 4, Парежанин 3, Кукић 5, Бердовић, Јовановић 1, Петровић 1, Тепић 1, Павичић, Уљаревић 1, Шукић 7, Турнић 1, Кнежевић. Тренер: Драгиша Кораћевић.

МРК "Горажде": Плех, Буква 1, Чамо 1, Пушило 7, Јелушић, Кракоња 1, Јамак 4, Х. Ђана 1, Дедовић 1, Голубовић 1, Хоџић, Хамзић, Ђерић, Жига 2, Николић 1, Грађан 8. Тренер: Нермин Ђана.