У 18. колу Премијер лиге БиХ у Спортској дворани "Милош Мрдић" РК Леотар" је побиједио резултатом 32:25 (16:14) екипу "Чапљине" из истоименог града. Ово је четврта побједа у низу Требињаца и сада се налазе на диоби четвртог мјеста јер по 20 бодова имају и РК "Слобода" из Тузле и РК "Вогошћа".

Гости су повели 0:2, а у десетом минуту било је 2:6. Гости су водили и у 15. минуту са 6:9, а у 20. минуту имали плус четири 9:13. До одласка на полувријеме домаћин прави серију 7:1 тако да је првих 30. минута завршило са два гола предности 16:14.

На почетку другог полувремена домаћин је у 40. минуту водио са четири гола разлике 22:18 и тад се већ видјело ко ће бити побједник утакмице. Само се није знало колико ће бити разлика.

Након 60. минута на семафору је писало 32:24. Најефикаснији код побједника били су Ратковић са 7 и Парежанин са 5 голова, а код гостију Бартоловић је дао 6 голова.

Након утакмице тренер Драгиша Кораћевић је истакао да је његова екипа у почетку утакмице имала неколико промашених зицера, а гости су то искористили.

"Јурили смо резултат 20 минута и онда смо након тајм-аута направили серију 7:1 и преокренули резултат у нашу корист и на одмор отишли са два гола предности. Након тога до краја смо имали контролу игре и утакмице и освојили смо заслужено два бода. На овај начин смо завршили циклус од четири утакмице и толико побједа и сада идемо на паузу", рекао је Кораћевић.

Сада слиједи репрезентативна пауза, а потом РК "Леотар" игра четвртфиналну утакмицу Купа БиХ у којој у Требињу дочекује РК "Слобода".

Спортска дворана "Милош Мрдић", 250 гледалаца. Судијски пар: Андреј Колобарић и Данијел Крижановић (оба из Мостара). Делегат: Марио Крижанић (Љубушки). Искључења: Леотар 3x2, а Чапљина 6x2. Седмерци: Леотар 4(2), а Чапљина 3(3).

РК "Леотар": Савовић, Нинковић, Вераја 2, Милојевић 3, Станковић 3, Ратковић 7, Парежанин 5, Кукић 3, Анђушић, Петровић, Тепић 4, Павичић 4, Уљаревић, Шукић 1, Турнић, Кнежевић. Тренер: Драгиша Кораћевић.

РК "Чапљина": Акраповић 2, Ћемераш, Шево 3, Коловрат 2, Павловић 6, Ковач 2, Матић, Пажин 1, Драгићевић, Ћубела 1, Бартоловић 7, Л. Рагуж, К. Рагуж, Васиљ, Сесар. Тренер: Дејан Стојак.