У 16. колу Премијер лиге БиХ у Завидовићима је РК "Криваја" изгубила од РК "Леотар" резултатом 31:35 (15:18). Гости су до побједе дошли заслужено и ово им је друга побједа у наставку Премијер лиге.

До ове утакмице обје екипе имале су по 14 бодова, уз шест побједа, два ремија и пет изгубљених утакмица, а овом побједом Требињци су дошли до 16 бодова и петог мјеста на табели.

Повели су гости 0:1 голом Станковића, а у трећем минуту било је 2:2. Леотар је нон-стоп у вођству, а домаћин изједначује резултат све до 5:5, када домаћин даје два гола и у 12. минуту има плус два 7:5.

Домаћин одржава предност све до 24. минута када екипа из Требиња поново долази у предност 12:13, а на одмор се одлази са три гола предности 15:18.

У 34. минуту голом Кукића Требињци су поново на плус три 16:19, а у 43. минуту је 22:24, а голом Станковића из седмерца у 48. минуту било је 24:27.

Голом Шукића Лео иде и на плус шест 25:31, а голман Кнежевић брани седмерац. Добро игром Леотар долази и до плус осам 25:33 у 56. минуту и тада се већ назирао побједник.

До краја утакмице домаћин је успио само да смањи резултат на 31:35.

Најефикаснији код домаћина био је Амитовић са 10 голова, а код побједника истакао се одлични голман Кнежевић са 13 одбрана, а Станковић је дао 9, а Шукић 6 голова.

У наредном колу Требињци гостују у Грачаници гдје их дочекује истоимени рукометни клуб који се налази на другом мјесту.

Спортска дворана “Завидовићи”, 700 гледалаца. Искључења: 4x2 (Криваја), а 4x2 (Леотар). Седмерци. Криваја 1 (4), а Леотар 4 (3).

РК "Криваја": Амитовић 10, Клис, Хамуровић, Демировић, Мехић 4, Хусановић, 1 Кесеровић, Мујановић, Превишић, Телаловић 5, Халиловић 1, Делић 4, Абдурахмановић 5, Авдић 1, Ковачевић, Хаџихасић. Тренер: Иван Дивковић.

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Станковић 9, Ратковић 4, Парежанин 3, Кукић 5, Јовановић 4, Петровић, Терпић 1, Павичић, Уљаревић 3, Шукић 6, Турнић, Кнежевић. Тренер: Драгиша Кораћевић.