ЖФК "Леотар" је одиграо другу пријатељску утакмицу у оквиру припрема за прољећни дио првенства у Првој лиги Републике Српске против сплитског "Хајдука.

Меч је завршио побједом Сплићанки резултатом 1:3 (0:1).

Први ударац су упутиле гошће преко Лауре Властелице, али Ајша Калач је била на мјесту. Бранка Багарић је у 20. минуту упутила јак ударац, али је лопта завршила пиред десне стативе.

Домаћа екипа се ослободила притиска гошћи тако да је Јана Попадић у 23. минуту шутирала изнад гола, а Уна Ранкић у 25. минуту из слободног ударца није успјела да изненади голмана Хадјука.

Леотар је опет запријетио преко десне стране када је брзонога Јурићева предриблала и голмана и убацила лопру у средину, али ту није било њених саиграчица.

Гошче су опет запријетиле у 36. минуту преко Ане Бакалар, али Калачева одлично реагује. Ипак, два минута прије одласка на полувријеме након грешке одбране лопта долази до Андрее Гребенар (најбољег стријелца у ХНЛЖ) која са десет метара шутира и лопта је завршила у мрежи Леотара.

Минималним вођством 0:1 отишло се на одмор.

Сплићанке су повећале вођство у 56. минуту када је након центаршута са десне стране највиша у скоку била Бранка Багарић и главом даје други гол. Трећи гол гошће дају у 67. минуту када је након одбијене лопте на ивици шеснестерца шутирала Лаура Властелица и лопта се по трећи пут нашла у мрежи Леотара.

Играчице Леотара нису биле деморалисане већ су наставиле са игром тако да је у 75. минуту након прекршаја над Јеленом Благојевић досуђен једанаестерац, а Уна Ранкић је дала гол за 1:3.

До краја утакмице у 84. и 88. минуту Перковићева и Петковићева шутирају, али њихове ударце Ајша Калач брани.

Тренер ЖНК "Хајдук" Тамара Бенковићс е захвалила на гостопримству спортским пријатељима из Требиња.

"Леотар је респектабилна екипа, доста млада и издржљива. На терену се видјела борба, жар и ми смо ишли на развојни тип утакмице тако да су обје екипе пружиле свој максимум и извукле најбоље из овога. Одушевило ме је неколико играчица и виде се Јеленин рад и напредак у односу на јесењу утакмицу", казала је Бенковићева.

Тренер Требињки Јелена Миловић је истакла да је без обзира на пораз задовољна како је екипа изгледала, како се кретала и како је одговорила задатку.

Наредну утакмицу Леотар ће одиграти против ЖФК "Емина" из Мостара.

ЖФК "Леотар": Калач, Стевић, Радовановић, Стокановић, Маслаћ, Попадић, Панић, Јурић, Благојевич, Ранкић, Кривокапић. Још су играле: Тодоровић, Маленчић, Филиповић, Павловић, Беатовић. Тренер: Јелена Миловић.

ЖНК "Хајдук": Туркаљ, Педић, Дулчић, Гребенар, Багарић, Чањевац, Бакалар, Јоњић, Влајчевић, Врдољак, Матулицх. Још су играле: Штркаљ, Фикрет, Прскало, Мишура, Властелица, Сушак, Петковић, Цикотић, Перковић.Тренер: Тамара Бенковић.