Ауто-мото и картинг клуб Леотар у сарадњи са Ауто-мото савезом Републике Српске организовао је 7. ауто-слалом трку "Требиње 2023".

На такмичењу је био пријављен 51 такмичар, а трке је завршило 46 возача из Републике Српске, Федерације, Србије (2 такмичара), Црне Горе (14 такмичара) и Хрватске (4 такмичара).

Такмичење је организовано на високом нивоу, а прошло је у најбољем реду без обзира на услове јер је током трајања трке падала киша.

Игор Милутиновић из АМКК "Леотар" је био најбржи у класи 3, Драго Пикула је био најбржи у класи 7, док је у истој класи Вељко Илијић био други.

Милош Лечић је био трећи у класи 4, док је Вучко Башић који вози за АКК Магнум био најбржи у класи 5 и у генералном пласману.

Прво мјесто у класи Куп града заузео је Стефан Милинић, а његов клупски колега Никола Орбовић освојио треће мјесто. Владо Продановић је био најбржи у класи 9.

У генералном пласману клубова први је АКК "Магнум" из Источног Сарајева, друго мјесто освојио је АМКК "Леотар"( обје екипе су имале по 60 бодова, али је АКК "Магнум" имао боље вријеме у првој вожњи), а треће АМК "Оптима мотор спорт" са 52 бода.

Најинтересантније ауто возио је Емил Мартиновић из Широког Бријега, БМW серије 3, Е 36. На атмосферски мотор од 2.8 цм3 (од 220 кс) је стављен велики турбо пуњач (који вири из хаубе) и из мотора је извучено 750 кс. Мотор је тежине 1.850 кг, а 1996. је годиште.

Стаза на којој се одвијала трка од Гучине до Мокрих Долова је дугачка 1.350 метара, а возило се 1.170 метара са осам сектора.

Возиле су се три трке, а двије најбоље се бодовале за Првенство Републике Српске (САМСРС) и Куп Града "Требиња".