У 5. колу Прве лиге Републике Српске ЖФК "Леотар" је у Полицама побиједио ЖФК "Локомотива" из Брчког 13:0 (7:0). Ово је трећа утакмица у првенству, а прва првенствена за женску фудбалску екипу након једне деценије у Полицама.

Они који су дошли нису зажалили јер су видјели пуно голова, шанси и трчања од стране домаћих играчица. Данашњу голеаду започела је у 3. минуту Филиповић кад је истрчала контру, нашла се очи у очи са голманом гошћи и послала лопту у мрежу.

У 12. минуту било је 2:0, а гол је дала Уна Ранкић. Поново је Филиповић у 14. минуту шутем са десетак метара савладала голмана гостију, а Ранкић је у 17. минуту довела своју екипу у вођство од 4:0.

Само минут касније након слалома кроз одбрану гостију Благојевићеве, лопта долази до Филиповић и то је 5:0. Након грешке одбране, у 33. минуту, Уна даје шести, а само минут касније након соло продор даје и седми гол.

Са резултатом 7:0 отишло се на паузу.

Први гол у наставку дјело је Матее Алексић која је главом погодила мрежу гостију за 8:0. Девети гол дала је Јурић у 52. минуту, а након прекршаја над Уном, Стокановић у 58. минуту даје и десети гол.

Након центаршута Маслаћ у 72. минуту лопта удара у руку једну гошћу и судија је показао на бијелу тачку, а пенал шутира Маслаћ и то је 11:0.

Од 75. минута ЖФК"Леотар" остаје са 10 играча јер су све играчице замијењене, а због повреде је изашла Јурић. Ипак, домаћа екипа преко Уне у 78 и 87. минуту постиже коначан резултат од 13:0.

Након утакмице тренер Јелена Миловић похвалила је своју екипу.

"Напокон смо довели у Требиње Лигу Републике Српске и остварили смо високу побједу. Уживали смо данас у игри и амбијенту и хвала мојим играчицама на овако лијепом поклону и то ми је један од најљепших поклона који сам добила", рекла је Миловић.

Стадион у Полицама, 100 гледалаца. Главни судија: Славко Новчић (Требиње). Помоћне судије: Ђорђе Крунић (Фоча) и Стефан Брњош (Требиње). Делегат: Богољуб Ћевриз (Чајниче).

ЖФК "Леотар": А. Попадић, Беатовић (од 46. минута Шетка), Маслаћ, Филиповић (од 46. минута Тодоровић), Јурић, Ранкић, Ј. Попадић, Стокановић, Стевић (од 62. минута Ивеља), Благојевић (од 46. минута Алексић), Панић (од 62. минута Игњатић). Тренер: Јелена Миловић.

ЖФК "Локомотива": Рикановић, Марчета, Видовић, Илишковић, Варадиновић, Васић, Карановић, Карамустафић, Стокић, Крајишник, Дабић. Тренер: Никола Лексовић.