У 30. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је у Спортској дворани "Милиш Мрдић" побиједио РК "Маглај" из истоименог града 38:30 (21:14). Након посљедњег кола, Леотар је заузео треће мјесто са 41 бодом, са 20 побједа, једним неријешеним резултатом и девет пораза те гол разликом 876:816.

На овај начин Требињци су остварили највећи резултат у историји клуба и пласирали се у ЕХФ Лигу Европе која је по јачини друго такмичење европског клупског рукомета.

Леотар је први повео и до краја утакмице гостима није дозволио ниједно изједначење. Семафор је у шестом минуту показивао 4:2, а у 15. минуту 9:4. У 23. минуту било је 15:8, а на полувријеме се отишло са 21:14.

Током другог полувремена гости су припријетили у 40. минуту јер су дошли на минус четири 25:21, али домаћи играчи поново додају гас и два пута у 51. минуту долазе до двоцифрене предности 34:24 и 35:25. Ипак, до краја утакмице гости смањују за коначан исход 38:30.

Прије и послије утакмице све је одисало у празничној, побједничкој атмосфери јер су сви били свјесни великог успјехаи. Отворен је шампањац и сви су хтјели да се фотографишу са играчима.

Најбољи у редовима Леотара били су Милојевић са 8, Парежанин са 7 и Аризановић и Станковић са по 5 голова, док је на голу био несавладиви Кнежевић, а код гостију Босић је био најефикаснији са 8 голова.

Након утакмице тренер Драгиша Кораћевић је нагласио да је ово била заслужена побједа и да су његови момци заслужили Европу.

"Ово је плод доброг рада од првог тренинга. Нон-стоп смо дисали као један до посљедњег звиждука судије вечерас. Ово је огроман успјех за Леотар, Требиње, Херцеговину, Републику Српску. Велике заслуге припадају играчима, бившем шефу стручног штаба Дарку Таврићу, управи, спонзорима, навијачима, пријатељима и свим људима који су на било који начин помогли. Велико хвала свима јер је ово заједнички успјех", истакао је Кораћевић.

Спортска дворана "Милош Мрдић", 700 гледалаца. Судијски пар: Недим Липа (Сарајево) и Аднан Мухтаревић (Живинице). Делегат: Алија Хасић (Тузла). Искључења: Леотар 3x2, а Маглај 3x2.

РК "Леотар": Савовић, Гачић, Вераја, Аризановић 5, Милојевић 8, Парежанин 7, Станковић 5, Ратковић 2, Тодоров, Петровић 1, Бабић 1, Уљаревић 1, Мићевић 1, Смајилбеговић 4, Кнежевић, Димитријевић 3. Тренер: Драгиша Кораћевић.

РК "Маглај": Чатић, Омерагић 6, Хајдић 1, Дуљаковић 2, Велагић 4, Карабеговић 2, Делић, Босић 8, Кадрић 2, Ћосић 5. Тренер: Тренер: Аднан Ђерзић.