U 31. kolu Premijer lige u Policama je FK "Leotar" pobijedio FK "Tuzla siti" 3:2 (2:2). Ovo je za domaćina bila utakmica biti ili ne biti i ovom pobjedom Leotar je i dalje ostao u igri da produži premijerligaški status, a sada ima 31 bod.

Domaćin je počeo ofanzivno, ali hladan tuš za sve na stadionu desio se u desetom minutu kada je Subašić iz kornera centrirao, a Nikitin glavom poslao loptu u mrežu za 0:1.

Leotar se nije predao već je nastavio sa napadima i u 14. minutu Čavić je nakon što se lopta odbila sa vrha šesnaesterca šutirao u lijevi golmanov ugao za 1:1.

Nakon gola Leo je opet napadao i imao prilike preko Handžića (njegov šut pored gola), Aćimovićev šut glavom nakon centaršuta Čubrila golman gostiju je odbio u korner, a Prusina u 34. minutu šutira pired gola.

Gosti su pinovo poveli nakon centaršuta iz prekida. Hadžić je u 36. minutu savladao golmana Puletića. Domaćini zatim imaju šansu preko Ćavića, ali golman gostiju je opet na mjestu. Ipak, prije odlaska na odmor u 45. minutu je Milić nakon gužve u kaznenom prostoru poslao loptu u mrežu gostiju i sa rezultatom 2:2 otišlo se na odmor.

U 53. minutu Čavić šutira iznad gola, a u 67. minutu na ivici kaznenog prostora Hasanbegović je napravio prekršaj, a glavni sudija Musa mu je pokazao drugi žuti karton, tako da su gosti ostali sa deset igrača.

U 72. minutu Aćimović se našao sam, oči u oči sa golmanom gostiju koji je fenomenalno reagovao i spriječio vođstvo domaćina. Golman gostiju je ipak savladan u 76. minutu. Nakon gužve u petercu gostiju, lopta je došla do Uzelca koji je poslao u mrežu za 3:2.

Do kraja utakmice nije bilo promjena tako da je konačan rezultat ove zanimljive i uzbudljive utakmice ostao 3:2 za Leotar.

Treba istaći da su se domaći igrači borili, a to su prepoznali navijači i tokom cijele utakmice bodrili su svoje ljubimce. Kiša koja je padala velikim dijelom utakmice možda je najavila dobre rezultate u preostale dvije utakmice jer nakon kiše dolazi sunce.

Nakon utakmice trener Marko Maksimović je naglasio da je ova utakmica njegovoj ekipi bila posljednja šansa da zadrže nadu za opstanak u Premijer ligi.

"Mislim da smo bili dosta bolji protivnik danas, da smo kreirali dosta šansi, međutim opet primimo dva gola iz prekida. Protivnici nam rijetko kreiraju šanse, ali u posljednje četiri utakmice ovo je šesti gol iz prekida. Moram da čestitam igračima na način na koji su odigrali utakmicu jer su se svaki put vratili, kreirali šanse, a golman Tuzla sitija je dobro branio. Mislim da smo zasluženo stigli do pobjedonosnog gola iako smo i ranije imali dvije, tri šanse gdje je golman odlično reagovao. Ulazimo u posljednja dva kola sa nekim šansama da zadržimo status premijerligaša", izjavio je Maksimović.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Mostaru gdje ih dočekuje FK "Zrinjski".

Stadion u Policama, 500 gledalaca. Glavni sudija: Mateo Musa (Čitluk). Pomoćne sudije: Radislav Kačavenda (Gradiška) i Boris Dujmović (Mostar). Četvrti sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg). Delegat: Blaženko Dodig (Ljubuški). Žuti kartoni: Leotar, a Tuzla siti (Mehidić, Ćorić, Čeliković, Gavrić, H. Karić i Hasanbegović-dva žuta).

FK "Leotar": Puletić, Milović, Prusina (od 46. minuta Uzelac), Čubrilo, Milić (od 67. minuta M. Karić), Handžić, Aćimović, Đajić (od 86. minuta Milaković), Cmiljanović, Čavić, Georgiev (od 72.minuta Spaić). Trener: Marko Maksimović.

FK "Tuzla siti": Barcola, Hasanbegović, Hadžić (od 62. minuta Mehmedović), Kuzmanović, Ćorić, Karjašević (od 79. minuta Nukić), Subašić (od 79. minuta H. Karić), Mešinović (od 46. minuta Mišić), Čeliković (od 24. minuta Gavrić), Mehidić, Nikitin. Trener: Milenko Bošnjaković.