У 31. колу Премијер лиге у Полицама је ФК "Леотар" побиједио ФК "Тузла сити" 3:2 (2:2). Ово је за домаћина била утакмица бити или не бити и овом побједом Леотар је и даље остао у игри да продужи премијерлигашки статус, а сада има 31 бод.

Домаћин је почео офанзивно, али хладан туш за све на стадиону десио се у десетом минуту када је Субашић из корнера центрирао, а Никитин главом послао лопту у мрежу за 0:1.

Леотар се није предао већ је наставио са нападима и у 14. минуту Чавић је након што се лопта одбила са врха шеснаестерца шутирао у лијеви голманов угао за 1:1.

Након гола Лео је опет нападао и имао прилике преко Ханџића (његов шут поред гола), Аћимовићев шут главом након центаршута Чубрила голман гостију је одбио у корнер, а Прусина у 34. минуту шутира пиред гола.

Гости су пиново повели након центаршута из прекида. Хаџић је у 36. минуту савладао голмана Пулетића. Домаћини затим имају шансу преко Ћавића, али голман гостију је опет на мјесту. Ипак, прије одласка на одмор у 45. минуту је Милић након гужве у казненом простору послао лопту у мрежу гостију и са резултатом 2:2 отишло се на одмор.

У 53. минуту Чавић шутира изнад гола, а у 67. минуту на ивици казненог простора Хасанбеговић је направио прекршај, а главни судија Муса му је показао други жути картон, тако да су гости остали са десет играча.

У 72. минуту Аћимовић се нашао сам, очи у очи са голманом гостију који је феноменално реаговао и спријечио вођство домаћина. Голман гостију је ипак савладан у 76. минуту. Након гужве у петерцу гостију, лопта је дошла до Узелца који је послао у мрежу за 3:2.

До краја утакмице није било промјена тако да је коначан резултат ове занимљиве и узбудљиве утакмице остао 3:2 за Леотар.

Треба истаћи да су се домаћи играчи борили, а то су препознали навијачи и током цијеле утакмице бодрили су своје љубимце. Киша која је падала великим дијелом утакмице можда је најавила добре резултате у преостале двије утакмице јер након кише долази сунце.

Након утакмице тренер Марко Максимовић је нагласио да је ова утакмица његовој екипи била посљедња шанса да задрже наду за опстанак у Премијер лиги.

"Мислим да смо били доста бољи противник данас, да смо креирали доста шанси, међутим опет примимо два гола из прекида. Противници нам ријетко креирају шансе, али у посљедње четири утакмице ово је шести гол из прекида. Морам да честитам играчима на начин на који су одиграли утакмицу јер су се сваки пут вратили, креирали шансе, а голман Тузла ситија је добро бранио. Мислим да смо заслужено стигли до побједоносног гола иако смо и раније имали двије, три шансе гдје је голман одлично реаговао. Улазимо у посљедња два кола са неким шансама да задржимо статус премијерлигаша", изјавио је Максимовић.

У наредном колу Требињци гостују у Мостару гдје их дочекује ФК "Зрињски".

Стадион у Полицама, 500 гледалаца. Главни судија: Матео Муса (Читлук). Помоћне судије: Радислав Качавенда (Градишка) и Борис Дујмовић (Мостар). Четврти судија: Франо Јелић (Широки Бријег). Делегат: Блаженко Додиг (Љубушки). Жути картони: Леотар, а Тузла сити (Мехидић, Ћорић, Челиковић, Гаврић, Х. Карић и Хасанбеговић-два жута).

ФК "Леотар": Пулетић, Миловић, Прусина (од 46. минута Узелац), Чубрило, Милић (од 67. минута М. Карић), Ханџић, Аћимовић, Ђајић (од 86. минута Милаковић), Цмиљановић, Чавић, Георгиев (од 72.минута Спаић). Тренер: Марко Максимовић.

ФК "Тузла сити": Барцола, Хасанбеговић, Хаџић (од 62. минута Мехмедовић), Кузмановић, Ћорић, Карјашевић (од 79. минута Нукић), Субашић (од 79. минута Х. Карић), Мешиновић (од 46. минута Мишић), Челиковић (од 24. минута Гаврић), Мехидић, Никитин. Тренер: Миленко Бошњаковић.