U 27. kolu Premijer lige BiH u Posušju je istoimeni fudbalski klub pobijedio FK "Leotar" 1:0(0:0). Ovo je novi poraz Trebinjaca i to peti u posljednjih šest kola, a Leotar je sada na pretposljednjem mjestu sa 26 bodova.

Prvi su zaprijetili gosti preko Đajića, ali je njegov šut odbranio domaći golman. Nakon toga zaprijetilo je Posušje preko Jovića u 19 i Dadića u 31. minutu, ali je oba udarca odbranio Puletić. Nakon toga gosti su imali šansu preko Handžića, ali gosti nisu došli u vođstvo.

U 41. minutu udarac Bobana brani golman Trebinjaca tako da je prvih 45 minuta završeno sa 0:0.

Domaćin je poveo u 58. minutu, a gol je dao Milanović na asistenciju Z. Begića. Boban je pet minuta kasnije ponovo bio u prilici, ali je golman gostiju ponovo odlično reagovao. Na kraju se ispostavilo da je gol u 58. minutu bio dovoljan za pobjedu domaćina.

Leotar je završio utakmicu sa 10 igrača jer je u 87. minutu drugi žuti karton dobio kapiten Milović. Sa ovom pobjedom Posušje je otišlo na 30 bodova i ima četiri više od Leotara.

U narednom kolu koje se igra u srijedu u Trebinje dolazi još jedan "davljenik" koji je na 12 mjestu FK "Sloboda" iz Tuzle.

Stadion "Mokri dolac", 3.500 gledalaca. Glavni sudija: Admir Musić (Sarajevo). Pomoćne sudije: Amir Kadić i Emir Zahiragić (oba iz Sarajeva). Četvrti sudija: Josip Martinović (Čapljina). Delegat: Ljuban Frljić (Vitez).

NK "Posušje": Kukić, Maglica, Brković, Milanović, Begić, Jović, Marković, Lučić, Horić, Dadić, Boban. Trener: Branko Karačić.

FK "Leotar": Puletić, Milović, Karić, Prusina, Čubrilo, Milić, Handžić, Šipovac, Đajić, Đuderija, Cmiljanović. Trener: Marko Maksimović.