У 27. колу Премијер лиге БиХ у Посушју је истоимени фудбалски клуб побиједио ФК "Леотар" 1:0(0:0). Ово је нови пораз Требињаца и то пети у посљедњих шест кола, а Леотар је сада на претпосљедњем мјесту са 26 бодова.

Први су запријетили гости преко Ђајића, али је његов шут одбранио домаћи голман. Након тога запријетило је Посушје преко Јовића у 19 и Дадића у 31. минуту, али је оба ударца одбранио Пулетић. Након тога гости су имали шансу преко Ханџића, али гости нису дошли у вођство.

У 41. минуту ударац Бобана брани голман Требињаца тако да је првих 45 минута завршено са 0:0.

Домаћин је повео у 58. минуту, а гол је дао Милановић на асистенцију З. Бегића. Бобан је пет минута касније поново био у прилици, али је голман гостију поново одлично реаговао. На крају се испоставило да је гол у 58. минуту био довољан за побједу домаћина.

Леотар је завршио утакмицу са 10 играча јер је у 87. минуту други жути картон добио капитен Миловић. Са овом побједом Посушје је отишло на 30 бодова и има четири више од Леотара.

У наредном колу које се игра у сриједу у Требиње долази још један "дављеник" који је на 12 мјесту ФК "Слобода" из Тузле.

Стадион "Мокри долац", 3.500 гледалаца. Главни судија: Адмир Мусић (Сарајево). Помоћне судије: Амир Кадић и Емир Захирагић (оба из Сарајева). Четврти судија: Јосип Мартиновић (Чапљина). Делегат: Љубан Фрљић (Витез).

НК "Посушје": Кукић, Маглица, Брковић, Милановић, Бегић, Јовић, Марковић, Лучић, Хорић, Дадић, Бобан. Тренер: Бранко Карачић.

ФК "Леотар": Пулетић, Миловић, Карић, Прусина, Чубрило, Милић, Ханџић, Шиповац, Ђајић, Ђудерија, Цмиљановић. Тренер: Марко Максимовић.