У 27. колу Премијер лиге БиХ у Горажду је истоимени рукометни клуб поражен од РК "Леотар" 29:30 (16:15). Ово је четврта узастопна побједа Требињаца и са ова два бода престигли су на табели РК "Слобода" јер имају бод више односу на клуб из Тузле.

Током свих 60 минута виђена је једна занимљива и интересантна утакмица. Требињци су у првом полувремену водили неколико пута са два гола предности, али је домаћин ту предност увијек стизао и на крају престигао.

Тако се на полувријеме се отишло са минималном предношћу домаћина 16:15.

На почетку другог полувремена преко Милојевића и Димитријевића Леотар поново долази у вођство од 16:17. Играо се гол за гол и у 44. минуту на семафору је писало 22:22.

У 52. минуту први пут је на утакмици било три гола предности за Требињце 23:26, а минут касније голом Станковића и плус четири 23:27. У 59. минуту након прекршаја над Ратковићем, Милојевић са седам метара даје гол за 28:30.

Домаћин 20 секунди до краја утакмице смањује на 29:30, а гости су сачували лопту и заслужено дошли до побједе.

Сада предстоји репрезентативна пауза.

Код гостију је виђена одлична игра Станковића који је у првом полувремену асистирао, а у другом дао 4 гола, голман Савовић је имао 14 одбрана, а најефикаснији је био Милојевић са 11 голова.

У наредном колу у Требиње долази РК "Градачац" који се налази на 15 мјесту са 8 бодова.

Градска дворана "Мирсад Хурић", 1.000 гледалаца. Судијски пар: Дејан Берјан и Горан Илић. РК "Горажде": Беширевић, Кракоња 9, Пушило 6, Ђана 5, Плех, Тренер: Касим Каменица.

РК "Леотар": Савовић, Анђушић, Вераја, Аризановић, Нинковић, Милојевић 11, Парежанин 4, Станковић 4, Ратковић 3, Тодоров, Уљаревић 2, Смајилбеговић, Кнежевић, Димитријевић. Тренер: Дарко Таврић.