У 26. колу Премијер лиге БиХ у Спортској дворани "Милош Мрдић" РК "Леотар" је у херцеговачком дербију побиједио РК "Херцеговина" из Невесиња 32:26 (15:16). Ово је 17 побједа Требињаца и тренутно са 35 бодова налазе се на четвртом мјесту.

Повео је домаћин 2:0 у петом минуту, али у десетом минуту на семафору је било 4:5. Гости су средином првог полувремена имали и два гола предности 8:10, али се на полувријеме отишло са минималним вођством гостију 15:16.

Гол вишка Невесињци имају све до 35. минута, 17:18, али тада Леотар прави серију 3:0 и долази до вођства од 20:18. До краја утакмице гости су успјели да дођу до минус један (21:20, 22:21). Тада на сцену ступа капитен Веселин Савовић који са два одбрањена седмерца у три минута даје снагу својој екипи и диже публику на ноге, а Леотар одлази на 27:23.

Гости су покушали да стигну предност, али домаћин није дозвољавао тако да је коначан резултат 32:26.

Публика је на крају аплаузима испратила актере вечерашње утакмице.

Тренер Дарко Таврић се од требињске публике опростио побједом, а на клупу Леотара стигао је крајем 2018. године.

"Хвала играчима, екипи, управи, публици, Граду Требињу на подршци за ове године", рекао је Таврић који ће на клупи Леотара бити још у Горажду, а након тога иде у Катар гдје ће тренирати јуниоре ове државе у југозападној Азији.

У наредном колу Леотар гостује у Горажду гдје игра против истоименог домаћина.

Спортска дворана "Милош Мрдић" 800 гледалаца. Судијски пар: Саша Бијељић (Градишка) и Мирослав Товиловић (Добој). Делегат: Здравко Петковић (Љубушки). Искључења: Леотар 4x2, а Херцеговина 7x2 и дисквалификација Ражнатовић. Седмерци: Леотар 5(5), а Херцеговина 5(3).

РК "Леотар": Савовић, Вераја 1, Аризановић 1, Нинковић, Милојевић 9, Парежанин 1, Станковић 8, Ратковић 5, Тодоров, Петровић, Бабић, Уљаревић 1, Илић, Смајилбеговић 5, Кнежевић, Димитријевић 1. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Херцеговина": Цвијановић, Џелиловић 3, Карановић 1, Фазлић, Чабрило, Томић 5, Шаренац, Зечевић 2, Вучић, Драговић 4, Кеyн 1, Ивановић 6, Башић 3, Ражнатовић 1, Вујадиновић, Полић. Тренер: Амар Чавчић.